sveSVENSKA   |   polPOLSKI   |   engENGLISH

+48 12 42 25 850     LinkedIN     Twitter

Fundusze Europejskie: GAEU Consulting Europejskim liderem w pozyskiwaniu dotacji na projekty Life Science

Fundusze Europejskie: GAEU Consulting Europejskim liderem w pozyskiwaniu dotacji na projekty Life Science

Data:
wtorek, 29 listopad 2016

Program Horyzont 2020 to największy mechanizm wspierania badań i innowacji w Unii Europejskiej. Instrument MŚP, jako część programu Horyzont 2020, wspiera innowacyjne projekty realizowane przez małe i średnie firmy. Konkurencja o dofinansowanie jest ogromna. W ostatnim październikowym naborze wniosków w ramach fazy drugiej Instrumentu MŚP (13 October 2016 cut-off – Phase 2) złożono 1376 wniosków o dofinansowanie w 13 obszarach tematycznych. Tylko 58 firm otrzymało dofinansowanie (4 % złożonych wniosków).

W tej ostatniej niezwykle konkurencyjnej rundzie, zespół GAEU Consulting z Krakowa wyłonił się jako europejski lider w pozyskiwaniu dotacji na projekty z branży Life Science. Przygotowaliśmy 3 z 5 wniosków o dofinansowanie, które zostały wybrane do dofinansowania. Nasze wnioski wygrywały w najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych obszarach tematycznych:

  • SMEInst-03– Dedicated support to biotechnology SMEs closing the gap from lab to market – złożono 30 wniosków o dofinansowanie. Tylko jeden wniosek otrzymał dofinansowanie, wniosek przygotowany przez zespół GAEU z Krakowa dla firmy Betagenon. Projekt dotyczny przeprowadzenia badań klinicznych nad nowatorskim lekiem na cukrzycę. Dotacja: 1,823,237 EUR, 70 % kosztów kwalifikowalnych projektu.

Thomas Edlund, CEO, Betagenon:

“Dofinasowanie otrzymane z programu Horyzont 2020 toruje drogę dla naszego produktu do wejścia na rynek. Pracownicy GAEU Consulting są najwyższej klasy doradcami, którzy wykazali się zrozumieniem naszych badań oraz wiedza na temat trendów i charakterystyki rynków farmaceutycznych”.

03

  • SMEInst-05– Supporting innovative SMEs in the healthcare biotechnology sector – złożono 72 wnioski o dofinansowanie, tylko 4 otrzymały dofinansowanie, w tym 2 wnioski przygotowane przez ekspertów GAEU Consulting z Krakowa dla firm SenzaGen (dotacja: 2,421,800 EUR, 100 % kosztów kwalifikowalnych) oraz Corline Biomedical (dotacja: 2,362,681 EUR, 100% kosztów kwalifikowalnych). Projekty dotyczą innowacyjnej metody oceny bezpieczeństwa chemicznego substancji oraz leku wspomagającego proces przeszczepu nerek.

Anki Malmborg Hager, CEO, SenzaGen:

„Otrzymaną dotację z UE wykorzystamy do wprowadzenia na rynek innowacyjnego produktu, który znacząco podniesie naszą konkurencyjność na rynku międzynarodowym. GAEU Consulting jest doskonałym doradcą w sprawach dotyczących programu Horyzont 2020 i naszym długoterminowym partnerem biznesowym".

Henrik Nittmar, CEO, Corline Biomedical:

„To zwycięstwo jest absolutnie fantastyczne dla Corline! Uzyskane dofinansowanie z UE pozwoli nam na całkowite sfinansowanie badania klinicznego nad związkiem Renaparin®. Znakomita ocena wniosku potwierdza jakość usług świadczonych przez GAEU".

05

Tomasz Wąsik, CEO, GAEU Consulting Sp. z o.o.

„Nasza praca rozpoczyna się od dogłębnej analizy potencjału projektu i szans na dofinansowanie. Jeśli uznamy, iż projekt ma szanse konkurować z najlepszymi w Europe, tworzymy dedykowany zespół projektowy, który pracuje z klientem. W skład zespołu wchodzą osoby z bogatym doświadczeniem akademickim oraz biznesowym, wyłącznie pracownicy GAEU. Wnioski przygotowujemy we współpracy i dialogu z naszymi klientami. Ostatnie wyniki potwierdzają, iż wiedza i doświadczenie tego zespołu ciągle rośnie i pozwala na ustanawianie nowych rynkowych rekordów. Jesteśmy dostępni dla wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych pozyskaniem dotacji na swoje innowacje”.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z naszym ekspertem

PODZIEL SIĘ