sveSVENSKA   |   polPOLSKI   |   engENGLISH

+48 12 42 25 850     LinkedIN     Twitter

Horizon 2020 – 50 000 EURO dla kolejnego klienta!

Horizon 2020 – 50 000 EURO dla kolejnego klienta!

Data:
piątek, 20 marzec 2015

Z radością informujemy, iż eksperci GAEU Consulting z Krakowa pozyskali 50 000 euro dofinansowania dla firmy Watty AB w ramach programu Horyzont 2020: SME Instrument, oś tematyczna „Stimulating the innovation potential of SMEs for a low carbon energy system - SIE-01-2014-1”. Dofinansowanie zostało przyznane na projekt zakładający opracowanie biznes planu dla komercjalizacji innowacyjnej technologii umożliwiającej ograniczenie zużycia energii na poziomie gospodarstwa domowego i na poziomie indywidualnym. Technologia oparta jest na najnowszej generacji systemów pomiarowych energii elektrycznej (tzw. smart meters).

Zespół projektowy GAEU Consulting był odpowiedzialny za dobór optymalnego mechanizmu wsparcia w ramach programu Horyzont 2020, opracowanie wniosku o dofinansowanie w języku angielskim oraz bieżące doradztwo dla Klienta w procesie ubiegania się o dofinansowanie. Przygotowany wniosek otrzymał ocenę „very good to excellent” we WSZYSTKICH kryteriach oceny! Konkurencja o dotacje była ogromna – w sumie o wsparcie Fazy 1 projektu ubiegały się 2363 europejskie przedsiębiorstwa. Tylko ok 10 % otrzymało dofinansowanie. Dane te świadczą o najwyższej jakości wniosku opracowanego przez ekspertów GAEU Consulting.

„Jest to kolejne dofinansowanie pozyskane przez krakowski zespół GAEU w ramach programu Horyzont 2020. Nasze kompetencje i doświadczenie w pozyskiwaniu dotacji na najbardziej zaawansowane projekty badawczo rozwojowe ciągle rosną. Kluczem do sukcesu w programie Horyzont 2020 jest połączenie innowacji technologicznej z europejskim charakterem projektu. Horyzont 2020 to Liga Mistrzów dla firm z sektora MŚP. Z pomocą GAEU nasi klienci mają szansę znaleźć się w tym elitarnym gronie”, mówi Tomasz Wąsik, Dyrektor Zarządzający GAEU Consulting w Krakowie.

PROGRAM HORYZONT 2020

Horyzont 2020 to największy w historii program finansowania badań naukowych i innowacji w Europie. Budżet programu na lata 2014-2020 to aż 80 miliardów EURO. Małe i średnie przedsiębiorstwa mają możliwość ubiegania się o wsparcie indywidualnie w ramach tzw. Instrumentu MŚP.

W ramach pierwszej fazy Instrumentu MŚP przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 50 000 euro (do 70 % kosztów kwalifikowalnych) na przeprowadzenie studiów i analiz, mających na celu ocenę wykonalności koncepcji technologicznej projektu, ocenę potencjału technicznego i komercyjnego projektu oraz ocenę ryzyka. Działania kwalifikowalne obejmują ponadto analizy rynków, rozwój strategii innowacyjności, poszukiwanie partnerów do współpracy oraz zarządzanie własnością intelektualną. Projekt powinien zostać zrealizowany w okresie ok. 6 miesięcy i zakończyć się opracowaniem studium wykonalności (uwzględniającego aspekty techniczne i komercyjne) oraz biznes planu, który będzie mógł być wykorzystany przy aplikowaniu o wsparcie w ramach drugiej fazy Instrumentu MŚP.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z naszym ekspertem

PODZIEL SIĘ